اساس تصادف انتقال دستگاه مصدومان مصدومیت

اساس: تصادف انتقال دستگاه مصدومان مصدومیت آمبولانس بیمارستان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کاهش قیمت سود بانکی در زیاد کردن اجاره‌بها اثرگذار بود

یک تحلیلگر بازار مسکن، زمزمه‌های کم شدن قیمت سود بانکی، کم کردن میل به جهت مالکیت، تورم انتظاری و دموگرافی جمعیت را به عنوان چهار عامل زیاد کردن اجاره بهای مسکن

کاهش قیمت سود بانکی در زیاد کردن اجاره‌بها اثرگذار بود

کاهش قیمت سود بانکی در زیاد کردن اجاره بها اثرگذار بود

عبارات مهم : اجاره

یک تحلیلگر بازار مسکن، زمزمه های کم شدن قیمت سود بانکی، کم کردن میل به جهت مالکیت، تورم انتظاری و دموگرافی جمعیت را به عنوان چهار عامل زیاد کردن اجاره بهای مسکن در تابستان امسال عنوان کرد.

مهدی روانشادنیا در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: متغیرهای بازار اجاره با متغیرهای خرید و فروش ملک متفاوت هست. به عنوان نمونه زمزمه هایی که در مورد عوض کردن قیمت سود بانکی طی روزهای اخیر از سوی مسوولان اتفاق افتاد، باعث شد تعداد زیادی از دارندگان املاک به سمت زیاد کردن اجاره و کم کردن عدد رهن بروند. مستاجرانی هم که تقاضای واقعی دارند مجبورند با زیاد کردن قیمت اجاره کنار بیایند.

کاهش قیمت سود بانکی در زیاد کردن اجاره‌بها اثرگذار بود

وی افزود: هم چنین به علت این که جذابیت بخش مسکن در حوزه سرمایه گذاری پایین آمده، میل به به مالکیت آپارتمان کمتر شده است و این عنوان باعث شده است قیمت اجاره نشینی در کشور طی چند سال گذشته روند افزایشی داشته است.

به گفته این تحلیلگر به علت وجود فرهنگ تملک در ایران، نسبت مالکین به مستاجرین در مقایسه با بسیاری کشورهای دیگر بسیار زیاد بوده که البته این رقم در حال عوض کردن هست. با این که هنوز هم بیش از ۶۰ درصد خانوارهای ایرانی در مسکن ملکی زندگی می کنند، در سال های اخیر قیمت مالکیت روند کاهشی داشته که در زیاد کردن قیمت اجاره بها تاثیرگذار بوده است.

یک تحلیلگر بازار مسکن، زمزمه‌های کم شدن قیمت سود بانکی، کم کردن میل به جهت مالکیت، تورم انتظاری و دموگرافی جمعیت را به عنوان چهار عامل زیاد کردن اجاره بهای مسکن

روانشادنیا، تورم انتظاری را عامل سوم زیاد کردن اجاره بها در تابستان امسال دانست و گفت: متغیر تورم انتظاری نسبت به دو عامل ذکر شده است در درجه پایین تری از اهمیت قرار دارد، ولی به هر حال با روی کار آمدن دولت این تصور ذهنی ایجاد شده است که ممکن است با اتخاذ سیاست های جدید، قیمت تورم زیاد کردن یابد، لذا مالکان از هم اکنون به فکر افتاده اند تا خود را با تورم آینده تطبیق دهند.

این کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه دموگرافی جمعیت کشور به عنوان عامل چهارم در اتمسفر بخش مسکن تاثیرگذار بوده هست، خاطرنشان کرد: حرکت به سمت هرم جمعیتی در محدوده سنی جوانان و میانسالان در حال زیاد کردن هست، در نتیجه توده جدیدی از جمعیت خانوارهای کوچک مقیاس در حال شکل گیری است که به عنوان عال چهارم در بخش اجاره تاثیر می گذارد. از لحاظ فرهنگی قشر جدیدی ایجاد می شود که ترجیح می دهند جهت مدت کوتاهی در منزل های استیجاری زندگی کنند.

روانشادنیا گفت: آمارهای میدانی که به صورت اتفاقی در چند نقطه از شهر صورت می گیرد، معمولا نمی تواند به عنوان کل تلقی شود؛ آیا که ممکن است در نقاطی که گزارش تهیه شده است به علت تقاضای اوج شاهد رشد قیمت اجاره بها باشیم، لذا این گزارشها باید زیاد بررسی شود. ولی آنچه مسلم است اینکه بازار خرید و فروش تفاوتهایی با بازار اجاره دارد؛ لیکن در بخش خرید و فروش، متقاضیان صبر می کنند تا استمهال بیشتری اتفاق بیفتد ولی در حوزه اجاره به علت اجبار مستاجران معمولا شاهد التهابات فصلی و کوتاه مدت هستیم.

کاهش قیمت سود بانکی در زیاد کردن اجاره‌بها اثرگذار بود

بنا بر این گزارش، با اینکه آمارهای رسمی زیاد کردن ۸.۱ درصدی رشد اجاره بها در مردادماه نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد، بعضی گزارش ها از رشد ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت اجاره در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به دنبال انتظار جهت کم شدن قیمت سود بانکی خبر می دهند. از امروز (شنبه ۱۱ شهریور) بانک ها ملزم به رعایت قیمت سود سپرده مصوب شورای پول و اعتبار شده است و باید سود یکساله را حداکثر تا ۱۵ و کوتاه مدت را تا ۱۰ درصد کم کردن دهند.

واژه های کلیدی: اجاره | بازار | جمعیت | سود بانکی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs